Kategórie
PríslušenstvoZáruka a reklamáciaKontakt

Kosačky

Každá záhrada je iná. Nie je trávnik, ako trávnik. Niekto sa nevie dočkať, aby perfektne udržiavaným zeleným steblám dal požadovaný tvar, pre iných je starostlivosť o trávnik skôr otravnou povinnosťou. Je jedno do ktorej skupiny patríte Vy, jedno je však isté, práca s vynikajúcim náradím robí radosť. Z toho dôvodu si môžete u nás vybrať z pestrej palety záhradného náradia, takú kosačku na trávu, ktorá optimalne spĺňa Vaše požiadavky a bude pre Vás ideálny pomocník.

 

Tipy pre výber správnej kosačky

 

Pre hrboľatý, svahovitý a nerovný terén prípadne pozemok s mnohými tažko prístupnými miestami je najlepšou voľbou kosačka s pojazdom. Na malé trávnikové plochy, na záhradách rodinných domov je ideálne riešenie elektrická kosačka na trávu. Ľahké elektrické kosačky umožňujú jednoduchú manipuláciu a vďaka nízkej hmotnosti a kompaktnej konštrukcii sa s nimi dá bez námahy manévrovať aj cez úzke priestory. Ďalšou prednosťou je ich priestorovo úsporné skladovanie. Elektrická kosačka na trávu je malá, kompaktná a ľahká. Ich nevýhoda je menší výkon a otravný napájací kábel, ktorý musíte tahať za sebou. Práve posledná nevýhoda sa dá odstrániť výberom akumulátorovej kosačky. Tieto kosačky sú obvzlášť vhodné na kosenie v malých sídliskových záhradách, obytných oblastiach a menších domových záhradách. Akumulátorová kosačka na trávu predstavuje dokonalú alternatívu k elektrickým verziám na 230V.

 

Mulčovače a mulčovacie kosačky

 

Pri kosení sa odrezky v žacom ústrojenstve rozvíria a pritom sa nadrobno posekajú. Následne padajú v podobe malých čiastočiek späť do trávy až na zem. Tam najskôr poskytnú vlhkosť, po čase zhnijú a tak prírodnou cestou hnoja trávnik.

 

  1. Mulčovanie šetrí čas - Odpadá zber a odpratávanie pokosenej trávy.
  2. Mulčovanie šetrí peniaze - Znížte Vaše výdavky za hnojivá, nasekaná tráva poskytuje trávniku hodnotné hnojivo.
  3. Mulčovanie chráni Váš trávnik - Opätovné využitie odrezkov má pozitívny vedľajší vplyv. Chránia trávnik pred silným slnkom a udržiava jeho zdravú zelenú farbu. Aby ste výhody mulčovania využili, treba dbať na to, aby ste nikdy neodrezali viac ako tretinu dĺžky trávy a zároveň nikdy nie viac ako 3cm. Preto je dôležité udržovať pravidelný kosiaci cyklus. Zároveň nekoste skoro ráno, alebo hneď po daždi! Tráva by mala byť suchá.

 

Robotické kosačky na trávu

 

Špecialnou a zároveň novou kategóriou sú robotické kosačky. Po tom, ako naprogramujete základné údaje o kosení plochy a okrajov, pracujú kosačky úplne samostatne. Pri nízkom stave batérií sa kosačka vráti k nabíjacej stanici. Vybavená novou energiou následne pokračuje v práci.

Kategórie

Zoznam produktov

Zoznam produktov je filtrovaný.

12